A diéta és a testmozgás kapcsolata. Itt az ideje felismerned a tényt, hogy a testmozgás nem csak a zsírégetésről szól!
Te is úgy gondolod, hogy a testmozgás csakis a kalóriák égetéséről szól? Akkor bizony nagy tévedésben élsz, mert ez csak egy pozitív tényező a sok közül. Ez a tévhit - vagyis inkább fogalmazzunk úgy hogy hiányos tudat - leginkább annak a köszönhető, hogy a fogyasztói társadalom nagy része túlsúlyos. Annak ellenére, hogy az életviteled megváltoztatására vonatkozó információkat kutatnád fel az interneten, a "gyors fogyás, könnyű és egyszerű diéta" kulcsszavakat pötyögöd be a keresőoldalad címsorába. Mivel ez érdekel Téged is, ezért a média is leginkább a diéta összefüggésében elemzi a testmozgás fontosságát. De nézzük meg kicsit bővebben, hogy milyen más előnyöd származhat abból, ha a szabadidődet nem a TV előtt a kanapén ülve töltöd.
Ha Téged mindez mégsem érdekel (ami viszont nagy baj), és inkább a tettek mezejére lépnél a kilók leolvasztásában, akkor válassz hozzá egy pokoli jó segítséget, az összes olyan hatóanyagot tartalmazza, amire csak szükséged lehet a gyors zsírégetéshez.
Zsírégetés
Miért nem jó, ha a testmozgás fontosságát csakis a zsírégetés oldaláról közelíted meg?
Nagvonalakban a rendszeres testedzés tesz gyorsabbá, erősebbé, mozgékonyabbá, rugalmasabbá egyszóval tetőtől-talpig egészségesebbé. Segít megakadályozni az agyi funkciók korral való romlását, a szorongási zavarok, cukorbetegség, ízületi betegségek, rák kialakulását, valamint megelőz még egy csomó más kellemetlen tünetet, amiről még csak nem is tudsz.
Ha elhatároztad magad a testmozgásra és elsősorban az egyéb pozitív hatások mellett még mindig a zsírégetés lebed a szemed előtt, az a legfontosabb, hogy mentálisan is megfelelően állj hozzá a dolgokhoz. Az első nagy tévhit, hogy hajlamos vagy úgy gondolni ha többet mozogsz, akkor többet is ehetsz. Már egy órája nyomod a futópadon miközben arra gondolsz, "hmm milyen jó lesz enni utána egy nagy pizzát, mert most aztán igazán megérdemlem".
Ez a legnagyobb hiba egyébként, amit az emberek elkövetnek. Elégetsz teszem azt 300 kalóriát, majd "megjutalmazod" magad egy 500 kalóriás fogással. Ehhez nem kell matekzseninek lenned, hogy kiszámold mennyire nem ért semmit az az 1 órás futás. Nem elegendő az az elhatározás, hogy holnaptól heti 6 órát töltesz majd edzéssel, hiszen ez csak töredéke annak az időnek, mint amennyit rá kell fordítanod az eredményes diétához való hozzáállásodnak.
Mit jelent ez?
7/24-ben ott kell lenned fejben!
"A nap folyamán egy percre sem engedtem meg, hogy ne figyeljek oda magamra. Ez a kulcsa a sikeremnek, a 15 kg-os fogyásomnak" Fabrice Labako - Peak sportoló
A nem megfelelő odafigyelés az oka annak, hogy a testedzést csakis a zsírégetés oldaláról ismered.
Félre ne értsd, nem azt jelenti, hogy az a jó, ha nem is eszel semmit testmozgás mellett, a lényeg, hogy megfelelően és tudatosan táplálkozz. Edzés után ne egy nagy hamburger, somlói galuska vagy kolbászos szendvics lebegjen a szemed előtt. Sajnos a cukros, fehér lisztben és transz-zsírsavakban gazdag ételek olyan hatással lehetnek Rád, mint az alkohol, vagy a drog. Függőséget okozhatnak, ezért érzed úgy, hogy mindig ezeket kívánod. A testmozgásra ne úgy gondolj, mint jutalom tényező, hogy ehess valami szemetet, pont az ellenkező tudatot alakítsd ki magadban.
A sport egy olyan dolog, ami ahhoz segít hozzá, hogy egészségesen élj és táplálkozz.
Tudom, nehéz. Egy csomó kémiai kölcsönhatás zajlik le az agyadban, ami ellenkező gondolatokat vált ki belőled, de ezt muszáj leküzdened magadban. Fiziológia megközelítésből a tested jeleket küld az agyadnak, hogy egészséges ételeket kell enned, míg pszichológiailag visszacsatolást kapsz arról, hogy képes vagy lemondani a rossz élelmiszerek fogyasztásáról.
Az egészséges ételektől nem lakom jól, szörnyen éhes vagyok, mégis mit csináljak?!
Ez is csak az agyad által küldött jel téves felismeréséből ered. Normális, hogy egy intenzív edzés után megéhezel, de ha állandóan a nem megfelelő ételekkel töltöd vissza energiaraktáraid, akkor az agyad egy idő után összekapcsolja a testmozgást az egészségtelen (bár jó érzést kiváltó) ételek fogyasztásával és mindig követelni fogja tőled. Szoktasd hozzá az agyad a fehérjében gazdag tápanyag utánpótláshoz és hidd el, hogy idővel már nem is fogsz a gyorsételek után vágyakozni.
Zsírégetés és testmozgás
Az első lépés, hogy találj egy olyan mozgásformát, amit szívesen csinálsz. Nem kell, hogy a legintenzívebb sport legyen, a lényeg, hogy könnyedén rávedd magad, hogy kimozdulj egy kicsit. Ne keress kifogásokat, hogy nem érsz rá, vagy nincs időd, mindent meg lehet oldani, ha valóban akarod, csak priorizálnod kell. Miért kellene, hogy az egészségednél fontosabb legyen a munkád, nem igaz?
A betegségek miatt halálos ágyukra kerülő emberek sem azt gondolták az utolsó perceikben, hogy "bárcsak többet dolgoztam volna...". Sokkal inkább azt, hogy "bárcsak több figyelmet fordítottam volna az egészségi állapotomra". Sőt, ha az egészségi állapotod rendben van, akkor sokkal jobban tudsz teljesíteni a munkádban, a családodnak is nagyobb odafigyelést tudsz szentelni. Ha megtaláltad a számodra kedvező testmozgást, nincs más dolgod, mint kis lépésekben be kell építened az életviteledbe.
Ne feledd, az egészséged megőrzése mellett a zsírégetés egy plusz bónuszt kell, hogy jelentsen számodra!
Nagyon helyes, ha megszületett benne az elhatározás, hogy mától sportolni fogsz. Viszont vedd figyelembe, hogy az emberek többsége nehezen alkalmazkodik a változásokhoz és általában nem is vezet eredményre, ha ész nélkül beleveted magad olyan dologba, ami eddig kimaradt az életedből. Fokozatosan szoktasd hozzá magad a testmozgáshoz is, kis lépésekben növeld az edzések intenzitását és gyakoriságát.
Hidd el, egészséges életmód mellett Te magad is jobb emberré válsz majd. Nem fogok hazudni Neked. A gyorsételek mindig is finomabbak lesznek, mint az egészséges élelmiszerek, viszont elfogyasztásuk csak pillanatnyi örömöt okoznak számodra. A tudatos táplálkozás boldog, kiegyensúlyozott és jobban teljesíteni képes embert alakít belőled. Itt az idő, hogy hallgass a testedre! Elvesztél valahol és nem találod a kiutat? Kérdezz és segítünk Neked!
Dávid Kornél, Nagy Csilla - Peak Hungary Tudj meg többet a súlyod menedzseléséről a Google+ oldalunkon!
A peakshop.hu oldalain található információk, szolgáltatások, cikkek nem helyettesíthetik szakember véleményét, ezért kérjük minden esetben fordulj szakorvoshoz betegség esetén! A táplálék kiegészítők nem gyógyszerek. Az étrend-kiegészítők és a különleges táplálkozási célú élelmiszerek csak élelmiszerek, nem gyógyítanak, előznek meg betegségeket vagy helyettesítenek gyógyszereket és semmiképpen sem alkalmasak a kiegyensúlyozott változatos étrend helyett alkalmazni őket.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.